17.1 C
Ohrid
Wednesday, May 25, 2022

Полицијата во Белград заплени 1,3 килограми марихуана

НАЈЧИТАНО

Полицијата заплени 1,3 килограми марихуана во Белград, соопшти Министерството за внатрешни работи (МВП).

Уапсен е Д.Н. (26), од Сомбор, кој се товари за неовластено производство и пуштање во промет на наркотици.

Се сомнева дека дрогата ја донел и ја сокрил во барака во Палилула, во дворот од семејната куќа на 21-годишен маж.

Против тоа лице ќе биде поднесена кривична пријава за неовластено држење наркотици.

Покрај дрогата пронајдени се и електронска вага и кеси за пакување.

На Сомбор му е одреден притвор до 48 часа и ќе биде изведен во Обвинителство.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО