8.4 C
Ohrid
Tuesday, December 6, 2022

Полициски службеници за време на одржување на музичка манифестација во Стар Дојран, извршиле контрола и ги привеле 18 лица поради поседување дрога

НАЈЧИТАНО

Полициски службеници изминатата ноќ за време на одржување на музичка манифестација во Стар Дојран, извршиле контрола и ги привеле 18 лица поради поседување дрога.

Приведени се М.Ж.(26), Ф.П.(25), Ж.Н.(26), К.Ј.(28), Ј.Р.(21), Д.Т.(22) и Ф.П.(34), сите од Скопје, И.Г.(25) од с.Кадино, општина Илинден, А.С.(26) и В.Б.(26) од Кавадарци, А.П.(26) и З.Т.(46) од Неготино, А.У.(23) и Ј.У.(30) од Нов Дојран, Ј.С.(19) од Тетово, С.И.(22) од село Ињево, радовишко, Р.Ј.(43) од Богданци и М.К.Е.(64) од Јамајка. При преглед кај лицата биле пронајдени и одземени марихуана, кокаин и екстази, соопшти МВР.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО