9.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Пола Абдул никогаш не би пропуштила голем момент на Кели Кларксон

НАЈЧИТАНО

За таа цел таа целосно го променила летот и навреме пристигнала на местото на настанот.

Кели Кларксон им се придружи на многумина на Булеварот на славните во Холивуд и сите тројца оригинални судии на Американскиот идол – Сајмон Кауел, Пола Абдул и Ренди Џексон – повторно се обединија за да ја покажат својата поддршка. Толку сум горда што сум овде, и почестена сум“, рече Паула за време на нејзиниот говор за поддршка на пејачката, која пред 20 години стана првиот добитник на идол. „Го сменив летот само за лесно да бидам тука“. Тоа не би го пропуштил за ништо на светот. Кели, не само што го промени животот, туку помогна да се промени животот на сите“. Таа го пофали и нејзиниот талент, упорност, грациозност и достоинство.

Смеејќи се, таа додаде дека ѕвездата се погрижила првата сезона да биде вредна за нејзината жртва, бидејќи морала да седи покрај Британецот. „Ако некој некогаш во вашите најлуди соништа рече дека ќе бидете дел од шоу кое штотуку го промени светот, ќе ве наречат лажго, но Кели е жив доказ дека тоа не беше само сон. Едвај чекам да видам што ќе постигне во следната деценија“.

Ренди Џексон, Сајмон Кауел, Кели Кларксон, Пола Абдул Фото: Profimedia
Набргу потоа, Кларксон ја доби својата долгоочекувана ѕвезда.

На почетокот на месецот и самата пејачка крена спомени на 20-годишнината од нејзината бесценета победа во Идол. „Семејството и пријателствата што ги создадов во тие 20 години во музиката и на телевизија се бесценети за мене. Ни беше дадено само кратко време на земјата, и иако сум горд и се чувствувам многу благословен поради успесите и неуспесите од кои научив, најмногу сум горд и благодарен за оние пријатели кои станаа тим, и за нивните раце, што ги држеше моите, кога ми требаше, и нивните срца, кои ме прифатија, кога се чувствував изгубено. Без нив не би бил таму каде што сум. Веројатно воопшто не би бил тука“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО