Покрај профитабилниот договор, Роналдо доби уште еден специјален подарок во Арабија

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

По неочекуваното заминување од Светското првенство на Мароко, Кристијано Роналдо е во потрага по нов клуб бидејќи оттогаш стана слободен агент по раскинувањето на договорот со Манчестер Јунајтед.

Среќата многу брзо ја најде во Саудиска Арабија, а Ал Наср на еден од најдобрите фудбалери ќе му плаќа 200 милиони евра годишно.

Покрај тој вносен договор, Португалецот изгледа ќе ужива и други финансиски награди во својата нова средина. Роналдо по пристигнувањето во Арабија веќе доби подарок, еден од најлуксузните часовници инспириран од неговата преселба во Ријад.

Според модните експерти, новиот часовник на Роналдо е поставен над камењата Цаворит – „најскапиот од сите гранети“ – наспроти смарагдите, кои со својот зелен изглед оддаваат почит на основната боја на знамето на Саудиска Арабија. Куќиштето на часовникот е направено од 18-каратно бело злато и 27 накит, а содржи и резерва за енергија од 42 часа, додека ременот е направен од зелена кожа од алигатор, пишува сајтот Givemesport.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Османи повикува да се вратиме на позитивниот дијалог

„Време е да ставиме црта на пинг-понг дискусијата со Бугарија“, одговори денеска Бујар Османи на новинарско прашање дали македонското МНР ќе испрати протестна нота...

Јован Тозиевски ,Градоначалник на Општина Ресен-Искрено жалење од мое лично име и од името на граѓаните на Општина Ресен за катастрофалниот земјотрес кој и...

Изразувам искрено жалење од мое лично име и од името на граѓаните на Општина Ресен за катастрофалниот земјотрес кој и се случи на нашата...

Северна Македонија испраќа итна помош во Турција по катастрофалниот земјотрес

Владата на Република Северна Македонија попладнево одржа вонредна седница, со цел обезбедување итна помош за Република Турција, по катастрофалниот земјотрес што ја погоди земјата...

Moda

Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
spot_img
spot_img
spot_img