16.9 C
Ohrid
Friday, July 1, 2022

Познат рапер во врска со 24 години помлада негова колешка

НАЈЧИТАНО

Веќе некое време се шпекулира дека Шон „Диди“ Комбс има нова љубов. По долго време раперот конечно призна дека срцето му го украл 28-годишниот рапер Јунг Мајами.

Вистината беше откриена на премиерата на новата сезона на Јунг Мајами на Caresha Please, во која како прв гостин се појави P. Diddy.
Исто така, не е тајна дека има големи планови со младиот рапер. Веќе со нетрпение чекам да те одведам во Мексико“, рече музичката ѕвезда, додека неговиот соговорник изненадено го праша: „Значи, тој ќе оди во Мексико? Ако во воведните минути веќе се навестуваше дека има повеќе меѓу Диди и Мајами, беше уште појасно кога таа праша за неговиот личен статус.

„Па, што се случува со тебе? Дали сте во врска?“ го праша раперот, а П. Диди одговори: „Јас сум сингл, но излегувам со некого. Пред сè, одвоив време да живеам“. На неговиот одговор, музичарот изненадено рече: „Во ред, еве сме“. П. Диди зборуваше малку повеќе: „Ајде да одиме на состаноци. Се среќаваме и се дружиме. Одиме на егзотични локации, одлично се забавуваме, одиме дури и во ноќен клуб, дури и во црква…“

Повеќе за нивната врска
Раперот продолжи да се прашува што му се допаѓа кај неа, а P. Diddy истакна дека го привлекува нејзината автентичност: „Ти си една од највистинските луѓе што сум ги сретнал. Вие сте прекрасна мајка и одличен пријател. И ние си поминуваме одлично, знаеш?!“

Диди полека се враќа во светот на запознавањето по трагичната смрт на неговата поранешна партнерка Ким Портер, мајка на неговите три деца кои го загубија животот во 2018 година. Првите навестувања за неговата врска со Мајами се појавија во јуни 2021 година, кога беа фатени на роденден додека се држат за рака.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО