1.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Познати дами кои знаат прекрасно да носат елегантни корсети – дури и во обичен ден

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Познатите дами обожаваат елегантни корсети кои се дизајнирани толку многу софистицирано што секоја модна комбинација ја прават уште поспецијална.

Кејт Мос, Софија Вергара и Шарлиз Терон се само неколку од познатите дами кои сакаат да посегнат по корсетите и оригинално да ги вградат во своите модни комбинации.

Манекенката Кејт Мос за вечерната забава пред извесно време избра целосно црна модна комбинација, а над искомбинира корсет со кожен елек – нејзиниот имиџ ги остави без здив дури и модните критичари.

Корсетите ги обожава и манекенката Ирина Шајк, која сака да ги носи во сосема нормален ден, на прошетка низ Њујорк или во посета на продавница, повеќе сака да користи црна боја, а во себе има и сребрена, беж и црвена боја. гардероба.

Пред извесно време на црвениот тепих го покажа и актерката Софија Вергара – нејзиниот фустан во горниот дел беше обликуван во корсет и на сите им го одзеде здивот.

Меѓу љубителите на корсетите е и актерката Марион Котијар, која обожава класични форми на корсети, кои се особено софистицирани и со тоа погодни за многу пригоди.

Познатите дами со својот моден избор докажуваат дека корсетот е дефинитивно модно парче кое вреди да го имате во вашата гардероба, бидејќи секоја модна комбинација може да ја направи уште пооригинална, посебна и заводлива.

Kate Moss
Irina Shayk
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ЕУ е стратешки приоритет на Владата, реформските процеси ќе се интензивираат

Европската Унија е стратешки приоритет на Владата. Владеењето на правото ќе остане во фокусот на институциите за брз напредок во преговорите. Вицепремиерката Славица Грковска во...

МВР – Извадок на дел од дневните настани 30.01.2023

На 29.01.2023 во 19.20 часот на ул.„Трајко Николоски“ во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола-ОВР Прилеп го лишиле од слобода Џ.П.(40) од Прилеп. Тој...

Најмалку 28 загинаа, а 150 се повредени во Пакистан

Најмалку 28 лица загинаа, а повеќе од 150 се повредени во експлозија во џамија во пакистанскиот град Пешавар. Експлозијата се случи кога џамијата беше...
spot_img
spot_img
spot_img