1.8 C
Ohrid
Saturday, January 28, 2023

(ФОТО) Познатиот 91-годишен милијардер фатен со нова, помлада партнерка најде утеха само 6 месеци откако се разведе од четвртата сопруга

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Руперт Мардок е фотографиран на една од плажите на Барбадос со Ен-Лесли Смит со која се бакнува по разводот со Џери Хол.

Поминаа неполни шест месеци откако беше финализиран разводот на медиумскиот магнат и неговата четврта сопруга Џери Хол, а тој веќе е снимен како ужива на одмор со својата нова девојка.

91-годишниот милијардер бил виден на Барбадос со 66-годишната Ен-Лесли Смит, поранешен полициски свештеник и вдовица на американската ѕвезда на кантри музиката, Честер Смит. Двојката се запознала во ноември минатата година, а папараците сега ги фотографирале на плажа, каде Ен-Лесли носела жолто бикини, а наводно на егзотичниот остров пристигнале на покана на британскиот милијардер Ентони Бамфорд.

Ен-Лесли дипломирала на колеџ во 1980 година и пред да се омажи за покојната пејачка, која исто така поседувала 13 телевизиски станици во Калифорнија и Орегон, била во принуден брак што, како што рекла еднаш, ја навело да го пронајде Бог и станала полицаец во Калифорнија.

Таа денес работи како водителка на локалното радио и не крие колку и значи верата во Бога.

„Кога почнав да одам со Бога, работите на светот ми изгледаа бесмислени“, изјави Ен-Лесли Американ за Christian Broadcasting Network.

Таа и нејзиниот покоен сопруг го издадоа албумот „Captured by Love“ во 2005 година, а три години подоцна тој почина од срцев удар на 78-годишна возраст.

Руперт стои зад четири брака, тој беше во брак со поранешната стјуардеса Патриша Букер од 1956 до 1967 година и со новинарката Ана Торв од 1967 до 1998 година. Потоа се ожени со претприемачката Венди Денг, 38 години помлада од него, но поднесе барање за развод во 2013 година. Џери Хол поднесе барање за развод во јули минатата година, а се чини дека не губеше време за да најде нова љубов.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Близок соработник на Путин тврди дека исчезнатата јахта Ирина ВУ не е негова

Канцеларијата за односи со јавноста на Алишера Усманов во петокот извести дека Усманов не е сопственик на јахтата Ирина ВУ, која е под меѓународни...

Почина наградуваниот босански актер Саша Петровиќ, глумеше во „Луд, збунет, нормален“, „Аудиција“, „Ничија земја“…

Актерот Александар Саша Петровиќ почина на 62-годишна возраст, а режисерот Срѓан Вулетиќ ја соопшти тажната вест.На 62-годишна возраст почина актерот Александар Саша Петровиќ од...

Околу 2700 студенти ќе добијат покачување на стипендиите

Околу 2.700 студенти, корисници на стипендии од изминатите академски години, ќе добијат покачување на средствата, односно наместо досегашните 3.000 денари, овие студенти во иднина...
spot_img
spot_img
spot_img