Познатиот рокер по 22 години се прости од „љубов на прв поглед“

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Познатиот британски рок музичар Ноел Галагер по 22 години раскина со Сара Мекдоналд. Двојката беше во брак 12 години.

„Ноел и Сара ќе продолжат да се грижат за своето дете заедно, што останува нивен приоритет“, изјави портпаролот на парот за People. „Ноел и Сара бараат од медиумите да ја почитуваат нивната приватност и приватноста на нивното семејство во овој момент“, додаде тој.

55-годишната пејачка и 51-годишниот публицист се венчаа на приватна церемонија во Њу Форест во Англија во јуни 2011 година, пренесува NME. Заедно имаат два сина: 15-годишниот Донован и 12-годишниот Сони.

Ноел и Сара се запознале во 2000 година во ноќен клуб на Ибица. Галагер во интервју за британскиот Вог во 2020 година рече дека тоа е љубов на прв поглед.

Музичарот беше во брак и со Мег Метјус, со која ја има 22-годишната ќерка Анаис.

Ноел го напушти Oasis во 2009 година по бурната врска со неговиот брат и колега од бендот, Лиам. Во тоа време, во изјавата за неговото заминување, тој рече: „Едноставно не можев да работам со Лијам еден ден повеќе“. Оттогаш, Лијам го молел својот брат да се врати, но Ноел одбил. Во 2020 година, тој изјави за британски Вог дека понекогаш размислувал за тоа. „Често си мислев: Ајде да продолжиме со концертот. Но, сфатив дека тоа ќе го направам само за да го замолчам проклетиот идиот“.

За време на викендот, Галагер се огласи на Твитер за да сподели видео од музичкото студио. „17. 1. 23“, додаде тој на видеото, навестувајќи дека ќе биде објавен нов музички материјал.

Тој оваа година треба да го издаде својот последен албум High Flying Birds..

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Гори меѓу Миладиновци и ОКТА

Центарот за управување со кризи информира дека вечерва во 19:05 часот на бројот 112 бил пријавен пожар помеѓу селото Миладиновци и рафинирија ОКТА во...

Ковачевски: Очекувам Бугарија да ги пронајде вандалите

Премиерот Димитар Ковачевски најостро го осудува вандалскиот чин, на каменување на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград. Тој преку својот Фејсбук профил, порача...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди демолирањето на македонскиот клуб

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград.„Вандализмот не е добрососедство и не може да биде. Негирањето на Македонија, но и на...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img