-1.1 C
Ohrid
Sunday, February 5, 2023

Позната ТВ-водителка изврши самоубиство

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Популарната ТВ-водителка од Висконсин и поранешна кошаркарска ѕвезда Нина Пеќолк изврши самоубиство на 27-годишна возраст.

Нина, водителка на утринските вести на „News 9 VAOV“, беше пронајдена мртва за време на полициски претрес на нејзиниот дом во Ваусау во саботата, наведува ТМЗ.

Нејзината сестра Китлен Пеќолк за медиумите потврдила дека Нина се самоубила.

– Мојата сестра беше убедливо најсреќната личност што мислев дека ја познавам – рекла таа и додала дека Нина се свршила и наскоро требало да се омажи.

– Понекогаш едноставно не знаеш низ што поминуваат луѓето, без разлика колку мислиш дека познаваш некого… Сестра ми имаше пристап до секој извор што можевте да го замислите. Таа само зрачеше со љубов и позитивност, и толку многу се грижеше да се прелива во другите луѓе и секогаш ги ставаше другите луѓе на прво место – изјави Кејтлин Печолк.

– Мислам дека го направи тоа затоа што не се грижеше за себе.

Нејзините колеги од ТВ-станицата каде што работеше од 2017 година изразија шокираност од нејзиното ненадејно заминување.

– Целиот тим овде на „Невс 9“ е апсолутно уништен од загубата, како што знаеме и многу други. Нина ја сакаше оваа заедница и луѓето што живееја овде. Беше љубезна личност со големо срце и заразна насмевка и многу ќе ни недостига – се наведува во соопштението.

„Никогаш во животот не сум сретнал некој кој е посакан од оваа девојка“, напиша нејзиниот ко-водител Брендан Мекеј во омажот на Фејсбук. „Секој ден таа ги расположуваше луѓето, без разлика дали тоа беше преку ТВ-екранот или само со тоа што беше неверојатен пријател“, продолжи тој.

Универзитетот во Јужна Флорида Булс, каде Пеќолк играше три сезони, рече дека им било „скршено срце“ кога дознале за нејзината смрт.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Кина се закани дека нема да отсуствуваат последици откако армијата на САД вчера го собори кинескиот шпионски балон кај брегот на Каролина

Кина се закани дека нема да отсуствуваат последици откако армијата на САД вчера го собори кинескиот шпионски балон кај брегот на Каролина, со образложение...

Со вештачка интелигенција ќе ја намалуваме корупцијата

Транспарентноста што пак ќе доведува и до намалување на корупцијата е еден од високо поставените приоритети на оваа Влада. Со таа цел пред нешто...

Левица бара да се испрати протестна нота за „Вапцаров“

Вчера Македонците во Бугарија повторно беа жртва на насилство, каде беше искршен новотворениот клуб од Благоевград – „Никола Вапцаров”! Бараме веднаш претседателот Стево Пендаровски...
spot_img
spot_img
spot_img