7.9 C
Ohrid
Wednesday, October 5, 2022

Позната причината за пожарот на автобуската во Сараево

НАЈЧИТАНО

Попладнево се случи експлозија во зградата во која се наоѓа Автобуската станица во Сараево, која предизвика пожар, при што е повредено едно лице.

Локалните медиуми објавија дека едно лице побарало лекарска помош и веднаш било пренесено на Клиниката за итна медицина на КЦУС. Во моментов се утврдува степенот на повредите, по што ќе се знае здравствената состојба на повредениот.

Наводно повредениот е работник во угостителски објект, каде избил пожарот.

Пожарот најверојатно е предизвикан од експлозија на плинска боца, но по целосно гасење на огнот ќе следува полициска истрага која ќе ја утврди точната причина.

Според фотографиите и снимките од местото на настанот, во пожарот е уништен цел ред објекти кои се наоѓале во склоп на Автобуската станица, кадешто се наоѓаат продавница, обложувалница и ресторан за брза храна.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО