12.9 C
Ohrid
Friday, May 20, 2022

Пожар во рускиот воен институт, јавуваат руските медиуми дека има загинати

НАЈЧИТАНО

Огромен пожар избувна во зградата на рускиот воен институт во градот Твер.

 

Извештајот за пожарот во Рускиот институт за развој на нови системи за противвоздушна одбрана го добиле пожарникарите околу 11 часот по локално време.

ТАСС пишува дека околу 30 лица побарале лекарска помош поради вдишување чад.

Руската служба за итни случаи соопшти дека пожарот брзо се проширил низ зградата и дека пожарот зафатил неколку ката.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО