5.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Пожар во Брчко: Гори објектот на салонот за мебел „Малагиќ“

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Хала Малагиќ и Дивани д.о.о. со седиште во Брчко, поточно во улицата Мехмеда Малиќ и Ибрахима Ѓиндиќ, бил зафатен од пожар.

Над зградата извира црн чад, а противпожарната служба е испратена на местото на пожарот. Засега не се познати околностите под кои избувнал пожарот. Се уште нема информации за евентуално повредени лица, јавува Тузлански.ба

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Газдата на Фејсбук е на 21 место со „само“ 55 милијарди долари

На најновата листа на милијардери на Блумберг објавена денеска прв е Французинот Бернар Арно, сопственик на бројни познати брендови, меѓу кои и „Луј Витон“,...

Грција ја потврди смртта на воениот пилот чиј авион се урнал во морето

Грција ја потврди смртта на триесет и едногодишниот пилот Ефстатиос Цитлакидис, чиј борбен авион Ф-4 Фантом во понеделникот се урна во Јонското Море. Телото на...

Во Холандија е потврдено кравјото лудило

Холандските власти потврдија дека кравата што умрела на фарма во таа земја имала таканаречена кравјо луда, ретка невродегенеративна болест кај говедата која може да...
spot_img
spot_img
spot_img