-1.1 C
Ohrid
Sunday, February 5, 2023

Пожарот кај Стража е ставен под контрола

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Пожарот, кој зафати сува трева и нискостеблеста шума во близина на кичевското село Тајмиште, на десната страна од патот кај планинскиот превој Стража е ставен под контрола, информира за МИА портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Според информацијата, на терен се две возила на кичевската пожарна и вработени од шумското стопанство „Лопушник” и пожарот бил пред комплетно ликвидирање.

Пожарот кај Тајмиште избувна во понеделникот и не постоеше опасност по населението и зафаќање на куќи.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски присуствуваше на годинешниот молитвен појадок кој се одржа во Вашингтон

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски присуствуваше на годинешниот молитвен појадок кој се одржа во Вашингтон. Молитвениот појадок е настан кој на едно место ги собира...

Спасовски е задоволен од достоинственото чествување на великанот Делчев

Дозволете да оддадам признание и да упатам честитки за професионализмот и посветеноста од страна на сите организациони единици при МВР при исклучително добро реализираниот...

Граѓаните ќе можат да отворат денарска платежна сметка со основни функции која слично како и другите сметки ќе може да ја користат за плаќање...

Со новиот Закон за платежни услуги и платни системи, којшто стапи на сила од јануари, граѓаните ќе можат да отворат денарска платежна сметка со...
spot_img
spot_img
spot_img