24.9 C
Ohrid
Thursday, July 7, 2022

Подољак му одговори на Медведев за заканата

НАЈЧИТАНО

Михаил Подољак, советникот на украинскиот претседател Володимир Зеленски, денеска експресно му одговори на Дмитриј Медведев, еден од најблиските соработници на рускиот претседател Владимир Путин, кој денеска напиша: „Прашање е дали Украина ќе постои за две години?

Подољак на Твитер го опиша Медведев како „мал човек со огромни несигурности, што шири отров кон Украина“.

– Тоа му е единствениот начин да се докаже – напиша Подољак и додаде: „Украина била, е и ќе ја биде. Прашањето е каде ќе биде Медведев за две години“, појасни советникот на украинскиот претседател.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО