25.9 C
Ohrid
Wednesday, July 6, 2022

Погоден контролен пункт во Крупец

НАЈЧИТАНО

Контролен пункт во руско село што граничи со Украина денеска е гранатиран, изјави гувернерот на областа Курск, Роман Старовојт.

Според Старовојт, минофрлачи погодиле контролен пункт во Крупец, во близина на украинскиот град Суми, во североисточниот дел од земјата, објави Би-Би-Си.

Засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета. Старовојт додаде дека руските граничари и војската одговориле со одмазднички оган.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО