24.9 C
Ohrid
Thursday, July 7, 2022

Погледнете колку нудат за печење палачинки на плажа

НАЈЧИТАНО

Рекордер на новата сезона! Погледнете колку нудат за печење палачинки на плажа
Интересен оглас се појави во групата за барање работа во Далмација на Фејсбук.

Имено, работодавачот бара човек за печење палачинки, а платата е дури 10 илјади куни, пренесува RTL.

„Барам вработен за работа во сезона (печење и продавање палачинки) на плажата Строжанац-Подстрана. Одлични услови! Плаќа 10.000 куни“, се вели во огласот.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО