14.4 C
Ohrid
Tuesday, September 27, 2022

Погледнете како звучи на евровизиската сцена

НАЈЧИТАНО

Македонската претставничка на Евровизија 2022, Андреа Коевска веќе неколку дена заедно со евровизиската делегација е во Торино, Италија. За помалку од една недела, Андреа ќе настапи на втората полуфинална вечер на 12 мај, борејќи се за пласман во финалето, што ќе се одржи на 14 мај.

Андреа пред неколку дена ја имаше првата техничка проба на евровизиската сцена, а денеска се случи и втората генерална проба.

Одлична, моќна изведба на Андреа, а официјаниот јутјуб-канал на Евросонг објави кратко ексклузивно видео од настапот.

Андреа ја отпеа „Circles“ oблечена во црно од глава до пети, минималистички, но ефектен стајлинг.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО