9.9 C
Ohrid
Thursday, December 8, 2022

Погледнете го страшното видео од Њујорк, возач удри во пешак, а потоа му ги испразни џебовите!

НАЈЧИТАНО

Полицијата трага по возачот кој удрил во пешак, кој потоа бил ограбен додека лежел повреден на земја во Бронкс. Маж (39) бил удрен неколку минути пред да отвори продавница во делот Морисана, јавува „CBS News“.

– Излегуваш овде и не знаеш на што ќе налеташ, а блиску е до дома, што е уште пострашно – вели соседката Нанет Сантијаго.

Откако мажот бил удрен, велат од полицијата, некој од автомобилот, или возачот или сопатникот, притрчал до него, ги грабнал неговите работи и побегнал. По кратко време, некој истрчал назад кај човекот кој лежел неподвижен и му пребарувал низ џебовите. Во еден момент дури и го поместил неколку пати.

– Навистина е тажно. Тоа не се луѓе. Верувам дека се животни – изјави Калед Алавди, кој работи во продавницата со жртвата на овој страшен настан. Алавди рече дека жртвата, која не е идентификувана, требало да ја отвори продавницата во 7 часот наутро во саботата.

– Бев шокиран. Првата работа што ја направив беше да му се јавам на татко ми – рече Алавди.

Полицијата објави фотографии од осомничените и автомобилот во кој се наоѓале.

– Лудо е што можете да одите по улица, да ве удри автомобил и да ве ограбат откако ќе ве удри автомобил, наместо да ве прашаат дали треба да повикаат помош – вели соседот Габриел Оливеро.

Соседката Сантијаго додала дека е загрижена за нејзината безбедност.

– Не дај Боже, мојот син можеше да биде таму, па дури и јас – рече таа.

Полицијата соопшти дека жртвата се здобила со повеќе повреди и итно била пренесена во болницата Линколн во критична состојба. Веднаш не е јасно што е украдено или дали тој бил некаква цел.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО