4.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Повторно заплови товарниот брод кој во понеделникот се насука во Суецкиот канал во Египет

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Повторно заплови товарниот брод кој во понеделникот се насука во Суецкиот канал во Египет , информираше фирмата за услуги на каналот Leth Agencies. Според компанијата соопшти Управата за Суецки Канал (SCA) го спасила бродот „MV Glory“ кој заглави од засега непознати причина во близина на градот Ел Кантара во покраината Исмаилија, пишува ДојчеВеле.

Се вели дека треба да се очекуваат само мали доцнења со другиот сообраќај.

Официјалните лица немаат детали за тоа што го натерало бродот долг 225 метри да се насука. Бродот носеше 65.000 тони пченка од Украина со крајна дестинација Кина. На него се вееше знамето на Маршалските острови.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Испораката на Украина со ракети со долг дострел нема да ги промени воените цели на Русија

Дури и ако земјите и дадоа на Украина ракети со долг дострел, тоа нема да ги промени воените цели на Русија, изјави портпаролот на...

Што сакаш да кажеш, не можеш да стоиш на една нога 10 секунди?

Бразилските научници сугерираат дека овој едноставен тест за рамнотежа од 10 секунди треба да стане дел од рутинскиот здравствен преглед за постарите возрасни лица. Според...

Папата на миса во Конго: Положете го оружјето, прегрнете ја милоста

Папата ја започна проповедта изразувајќи ја својата радост што конечно може да дојде во таа земја и да биде меѓу народот на Конго, објави...
spot_img
spot_img
spot_img