17.9 C
Ohrid
Tuesday, September 27, 2022

Повредени се околу 40 руски војници откако животно активирало мини

НАЈЧИТАНО

Најмалку 40 руски војници се повредени откако една коза со своето движење активира експлозив поставен околу болницата во Запорожје.

Украинската разузнавачка служба соопшти дека руски војници поставиле мини околу локалната болница во Запорожје, но козата која побегнала од фарма во село Кински Роздори, скокајќи ги предизвикала верижна експлозија, при што се повредени околу 40 војници.

Животното го добие името „Козата на Киев“, но не е познато дали козата преживеала.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО