2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022

Платите легнаа на сметките на вработените во Водостопанство

НАЈЧИТАНО

Исплатени се трите заостанати плати во Водостопанство во државна сопственост Скопје, како резултат на синдикалните активности, информираше денеска Сојузот на синдикатите на Македонија.

„Активностите на АГРО Синдикатот и Сојузот на синдикатите дадоа конкретни резултати и во петокот на вработените во АД Водостопанство на РСМ во државна сопственост – Скопје им беше исплатена една од трите заостанатите плати , а во текот на денешниот ден им се исплатени уште две заостанати плати“, соопшти ССМ.

На денешната разврска на проблемот со неисплатените три плати претходеше најава за штрајк.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО