More

  Пит Дејвидсон ја заработува онлајн терапијата за вознемирување на Канје Вест

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  - Advertisement -

  А можеби тоа е една од причините поради која Пит Дејвидсон и Ким Кардашијан неодамна решија да раскинат.

  Изворот откри за People дека од април оваа година Пит Дејвидсон редовно ја посетува терапијата поради заканувачките објави кои Канје Вест, кој беше ѕвезда и партнер на Ким Кардашијан, неколку пати ги правеше на социјалните мрежи. „Вниманието и негативноста на раперите беа поттик за Пета и тој мораше да побара помош. Вир додава дека не жали што излегувал со Ким, таа силно го поддржувала во текот на нивната врска, а сега засега сака да се фокусира само на кариерата.

  Откако нивната разделба стана насловна, Вест одговори на Инстаграм со сега избришана објава која вклучуваше фотографија од списанието Њујорк Тајмс со наслов Скејт Дејвидсон мртва на 28 години. Под лажниот наслов пишувало: „Кид Чуди ќе пееше на погребот, но се плаши од фрлање шишиња“. Ова се однесува на инцидентот што се случи на фестивалот Rolling Loud Miami, каде кај споменатиот рапер имало метални шишиња.

  Поради таа објава, тимот на Дејвидсон и Кардашијан го контактирале Инстаграм. „Неговиот и тимот на Ким постојано се обраќаа на Инстаграм и бараа од нив да ја направат платформата побезбеден простор“, вели експертот, додавајќи дека повторените напади на Вест се една од причините зошто Дејвидсон не бил ни присутен на социјалните мрежи. „Однесувањето на нејзиниот поранешен сопруг навистина и пречи на Ким, таа моментално е вознемирена поради раскинувањето, но нивната врска е комплицирана поради напорниот распоред и фактот што живеат во различни градови.

  Пред тоа, Канје постојано ја напаѓаше поранешната двојка, и на интернет и на печатот, во различни прилики, вклучувајќи го и видеото за неговиот сингл Eazy, во кое раперот киднапира, врзува и закопува глинена верзија на Дејвидсон.

  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img

  Русија и се заканува на американската амбасада во Москва

  Русија побара од американската амбасада во Москва да престане да го шири она што Кремљ го смета за лажни вести за руската воена операција...

  Погледнете што имаат да кажат научниците за комбинирање на кафе со малку млеко

  Не е тајна дека кафето е мал, секојдневен луксуз за повеќето луѓе во светот. Кафето е совршен изговор за дружење со пријателите, го подобрува...

  Истражување: Вашата крвна група може да влијае на ризикот од ран мозочен удар

  Луѓето со крвна група А имаат поголема веројатност да доживеат мозочен удар пред 60-годишна возраст во споредба со луѓето со други крвни групи, покажуваат...

  Moda

  Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

  Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

  Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

  Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

  Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

  Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
  spot_img
  spot_img
  spot_img