2.8 C
Ohrid
Friday, February 3, 2023

Пике уловен како излегува од домот на Шакира

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Откако Шакира и Жерар Пике објавија дека се разделуваат по 12 години врска, требаше малку време сите валкани алишта да ја видат светлината на денот кога е ова семејство во прашање.

Најпрвин сѐ се базираше на претпоставки дека фудбалерот ја изневерил пејачката, но набргу потоа се појави со својата нова избраничка Клара Чиа Марти и спектаклот започна.

Шакира објави песна во која индиректно отпеа како се чувствува, но вистинскиот удар го зададе со последната песна која и понатаму е една од најслушаните ширум светот. Во песната таа ги прозива поранешниот и неговата нова девојка, а тоа не било доволно, па ги расипала и односите со мајката на Пике.

Сепак, се чини дека за доброто на децата можат барем на кратко да ги закопаат секирите, па Пике присуствуваше и на прославата на десеттиот роденден на нивниот син Милан. Фудбалерот за да ги избегне новинарите влегол во својата поранешна куќа преку преминот од куќата на неговите родители, но бил фотографиран кога ја напуштил роденденската забава.

 

Фудбалерот е фатен како излегува од поранешниот семеен дом со насмевка на лицето.

Пејачката во домот организирала прослава со блиски пријатели и членови на семејството.

По прославата, Пике ги земал синовите за да помине неколку денови со нив, а папараците ги фотографирале додека излегувале со автомобилот од куќата.

Во домот во кој до неодамна живееше со Шакира, Пике наводно влегол преку куќата на неговите родители со која делат заеднички простории.

Парот објави дека се разделува по 11 години во јуни 2022 година.

ФОТО: Инстаграм

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

МВР гарантира безбедно чествување на 4 февруари

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира, како што наведува, лагите изнесени на еден портал дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и...

Даниел Поповиќ откри која е Џули од познатата песна

Музичарот Даниел Поповиќ ја претставуваше Југославија на Евровизија во 1983 година во Минхен со песната „Џули“. Освои високо четврто место и песната стана хит....

Откако еден обожавател од публиката во текот на последниот концерт на Адел покажал фотографија од својата покојна сопруга, пејачката се расплакала и му ја...

Откако еден обожавател од публиката во текот на последниот концерт на Адел покажал фотографија од својата покојна сопруга, пејачката се расплакала и му ја...
spot_img
spot_img
spot_img