Пике повторно во центарот на љубовната драма

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Нов пресврт во љубовниот живот на Жерар Пике.

Љубовниот живот на Жерар Пике не престанува да привлекува големо внимание, а според новите информации од Шпанија, тој сега ја изневерил и својата љубовница Клара, поради што се разведе од пејачката Шакира.

Според шпанските медиуми, тој ја изневерил Клара со адвокатката Јулија Пуиг, која е роднина на неговиот поранешен соиграч Рики Пуиг.

Пике објави нова слика со Клара по Жорди Мартин, новинар кој ја разоткри врската со адвокат, но изгледа никој не му поверува.

Шпанскиот новинар откри се на својот Инстаграм, а на фудбалерот му се обрати на Твитер. Џорди ја сподели фотографијата на Јулија и напиша:

„Дали ја познаваш, Пике? Тогаш немојте да се чудите што Шакира го фрли целиот свет кон вас“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Гори меѓу Миладиновци и ОКТА

Центарот за управување со кризи информира дека вечерва во 19:05 часот на бројот 112 бил пријавен пожар помеѓу селото Миладиновци и рафинирија ОКТА во...

Ковачевски: Очекувам Бугарија да ги пронајде вандалите

Премиерот Димитар Ковачевски најостро го осудува вандалскиот чин, на каменување на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград. Тој преку својот Фејсбук профил, порача...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди демолирањето на македонскиот клуб

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград.„Вандализмот не е добрососедство и не може да биде. Негирањето на Македонија, но и на...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img