24.9 C
Ohrid
Thursday, July 7, 2022

Пејачката Тајчи и нејзините синови летуваат во Хрватска

НАЈЧИТАНО

Таа веќе долги години живее во САД, каде основала семејство, но сака да се врати во татковината, бидејќи нејзината мајка живее во Загреб.

Татјана Камерон – Тајс беше исклучително популарна во некогашната заедничка земја. Како млада пејачка, таа победи на тогашниот избор и се претстави на Евровизија во Загреб во 1990 година со песната Hajde da ludujemo.

Подоцна се преселила во САД, се омажила (нејзиниот сопруг сега е за жал починат) и имала три сина: Еван, Данте и Блез. Таа во нивно друштво неодамна отпатува за Загреб, од каде сите заедно заминаа на море.

„Вака изгледа целосната среќа: мајка ми и моите деца на едно место и на многу посебно место“, напиша таа покрај фотографијата што ја објави на Инстаграм. Многу следбеници и посакаа најубав можен одмор.

Пејачката не крие дека е многу поврзана со мајка си Штефица. Така, пред неколку месеци, кога сè уште беа во сила мерките за спречување на пандемијата на коронавирус, таа сепак дојде да ја посети својата мајка. „Почувствував потреба да ја видам, за време на пандемијата често мислев дека ќе се качам во авион само за да можам да ја гушнам. На сите ни недостасуваат пропуштени моменти со мајката, родителите или пријателот, со некој кој ви е особено близок“, изјави тогаш Тајчи за хрватските медиуми.

Сега кога го поминува својот одмор во татковината, дефинитивно ќе има доволно време да се дружи со мајка си и со другите роднини и пријатели.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО