2.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Пејачката откри нови детали за врската на судењето во Барселона

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Шакира и Пике немале воопшто сериозно врска се до раѓањето на нивното второ дете Саша во 2015 година, откри пејачката на нејзиното сведочење во судот во Барселона во Шпанија, каде е обвинета за даночни измами во периодот од 2012 до 2014 година. Таа исто така вели дека дотогаш нивната врска не била сериозна за таа да побара шпанско државјанство.

Според шпанскиот весник Ла Вангардиа, адвокатскиот тим на Шакира тврди дека немало „цврста посветеност“ меѓу нив и дека тие „можеле да се гледаат само за време на празници или кратки патувања, без разлика дали во Барселона или во други делови на светот“.

Казната од осум години која ѝ се заканува на пејачката веројатно нема да се оствари бидејќи секое од делата за кои таа се товари траело помалку од две години.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Павле Трајанов предлага да се формира македонско ФБИ

Криминалот ги разорува институциите и го кочи демократскиот развој на државата. Криминалот стана вредносна категорија, а не зло со кое мораме да се справиме....

Ѓоковиќ призна: Користи ново контроверзно правило за да победи во финалето

Откако минатата година беше дури и депортиран, Новак Ѓоковиќ се врати во Австралија и го освои својот 10-ти Австралија опен, со што се израмни...

Нови мерки: Како Netflix ќе ги спречи корисниците да ја споделат својата лозинка?

Првичните извештаи и испитувања во други земји сугерираат дека напорите за одвраќање на споделувањето лозинка ќе бидат релативно благи во почетната фаза, потпирајќи се...
spot_img
spot_img
spot_img