15.9 C
Ohrid
Friday, May 20, 2022

Пејачката Били Ајлиш во соработка со спортскиот бренд Најк

НАЈЧИТАНО

Пејачката Били Ајлиш и брендот за спортска облека Најк влегоа во многу очекуваната соработка за колекцијата која ќе ги вклучува многу посакуваните патики Air Force 1 и колекцијата спортска облека со капсули.

Пејачката Били Ајлиш можеби навистина редовно ги собира Греми наградите, но со неа се случува многу и надвор од музичкиот свет. Авторката на хитот Bad Guy е позната по својот уникатен уличен стил и веќе лансираше колекции на облека во соработка со неколку брендови, меѓу кои Uniqlo, H&M, Urban Outfitters и други. Поп ѕвездата стана синоним за удобна, предимензионирана и спортска облека во модниот свет.

Били конечно соработува со магнатот за спортска облека од Орегон, Ник, а фановите се уверени дека колекцијата ќе биде многу успешна. Пејачката отсекогаш се залагала за удобност во сè што носи, а генерацијата Z не може да се исити на самодовербата со која се гордее Били. Беж-палетата на бои на колекцијата, која првпат беше претставена на промоцијата на чевлите на Air Force 1 High Billie Eilish, исто така се протега на капсула од три дела, која вклучува пар спортски панталони, џемпер со качулка и маица во омилената преголема естетика на Били. .

Најк ја опиша ограничената колекција на следниов начин: „Инспирирани од карактеристичниот предимензиониран стил на Били, изборот на џемпери, панталони и маици со соодветни тонови е направен од издржливо памучно руно – секое парче обезбедува просторно и удобно вклопување со својата препознатлива графика“. Сите три парчиња имаат вертикално лого на Nike на предната страна и скромна силиконска графика од Billie Eilish на задната страна.

Сите парчиња ќе бидат достапни од 24 април по цени од 40 евра, на веб-страницата на Billie Eilish и Nike SNKRS.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО