24.9 C
Ohrid
Thursday, July 7, 2022

Пејачката Адел во нов дом, куќата ја купи од Силвестер Сталоне

НАЈЧИТАНО

Таа се преселила во замок на Беверли Хилс со нејзиното момче, спортскиот агент Рич Пол, со кој е во врска една година.

34-годишната британска пејачка Адел ја сподели веста на својот Инстаграм профил, каде објави неколку фотографии, меѓу кои и една на која таа и нејзината 40-годишна сакана Рич Пол ги држат клучевите од својот дом во раце.

Уште во јануари во јавноста се појавија гласини дека Адел го купила четвртиот имот во Беверли Хилс, за кој одбила 58 милиони долари. Пејачката веќе има три домови таму, од кои еден го купила во 2021 година од нејзината пријателка Никол Ричи, а за тоа и одземала 10 милиони долари.

Таа купила прекрасна и пространа вила, во која заедно со Рич создаваат дом, од 75-годишниот актер Силвестер Сталон, кој долго време ја нуди на пазарот на недвижности.

Куќата е на два ката, на приземје има покриена тераса со украсни столбови и лустер, а на горниот кат долг и простран балкон. Куќата има дури 8 спални соби и 12 бањи, но има и кино, голем базен, студио и гаража за осум автомобили.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО