Пет типа на сексуални односи кои треба строго да се избегнуваат

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Имате право да одбиете секс без страв, ако не ви се допаѓа.

Веројатно звучи чудно кога велиме дека сексуалните односи треба да се избегнуваат, но има одредени ситуации кога е најдобро да се одбие…

Пијан секс
Сексот со момче што штотуку го запознавте во клубот сигурно изгледа како одлична идеја после неколку коктели, но не е. Сексот за една вечер не е толку лоша работа, но ако едвај стоите на нозе, не ви препорачуваме да однесете никого во кревет освен себе, пишува Женски магазин.

Нема заштита
Ве уверува дека е чист, и веројатно е, но додека не стави кондом на својата целомудреност, нема секс. СПБ и несаканата бременост не се ништо за играње, а ако тој тврди дека му е подобро незаштитен, поставете му ултиматум: или ќе имате намалена сензација, со кондом (кој е речиси незабележлив), или нема да го имате. воопшто.чувство. Тие сигурно ќе изберат заштита.

Од обврска
Некои девојки ќе се согласат на секс дури и кога воопшто не им се допаѓа, затоа што мислат дека мора. Мажите кои уценуваат и тераат секс само затоа што треба да го правите тоа како нивна девојка или сопруга, не заслужуваат да го добијат тоа што го сакаат. Секако, зборуваме за ситуација кога не сакате да го правите тоа, и за право да одбиете секс без страв, само затоа што сте во врска.

Секс од одмазда
Дечко те оставил, а ти од одмазда ќе спиеш со некој што баш не го сакаш? Овој вид на секс строго се препорачува да се избегнува. Покрај тоа што спиете со друго момче од погрешни причини, големи се шансите на момчето за кое сте го направиле тоа да не му е грижа.

За стекнување љубов
Многу девојки мислат дека ако веднаш имаат секс, ќе ја добијат „вечната“ љубов и почит на мажот што им се допаѓа. Меѓутоа, логиката налага поинаку: ако те заслужува, ќе почека, а ако те суди само според подготвеноста да спиеш со него, веројатно веднаш по сексот ќе почне да бара нова девојка која сè уште не ја освоил.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Силен ветер во Кавадаречко

Силен ветер денеска го зафати Кавадаречко, кој откорна бандери и повеќе дрвја, информираа вечерва од кавадаречката локална самоуправа. „Брза беше интервенцијата на пожарникарите од Територијалната...

Пендаровски вели дека територијалните претензии станале секојдневие

Најостро го осудувам вандалскиот чин на каменување на македонски културен клуб „Никола Вапцаров“ во Благоевград во Бугарија, наведува претседателот Стево Пендародвски во реакција на...

Пронајдени се живи четворица исчезнати на Кожуф

„Пријавата на 112 во ЦУК за исчезнатите четири лица е примена денеска во 14:50 часот. Се јавил загрижениот татко на едно од изгубените, бидејќи...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img