16 C
Ohrid
Tuesday, May 24, 2022

Петок во Рим: Ѓоковиќ на терен вечер

НАЈЧИТАНО

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ вечерва не пред 20.30 часот со пренос на Спорт Клуб 1 го игра четвртфиналниот дуел во Рим против Феликс Огер-Алиасим.

Србинот и Канаѓанецот, значи, ја затвораат програмата во главниот град на Италија, а нема дилема дека нè очекува уште еден возбудлив натпреварувачки ден во двете конкуренции.

Пред Новак и Феликс од 19 часот на централниот терен во последниот четвртфинален меч во тениската конкуренција ќе бидат Јил Тајхман и Дарија Касаткина.

Од 11 часот на централниот стадион се игра пресметката меѓу Аманда Анисимова и Арина Сабаљенка, потоа на терен ќе излезат Јаник Синер и Стефанос Циципас, а на програмата е уште едно машко четвртфинале Руд – Шаповалов.

На вториот по големина стадион од 11 часот ќе играат Александар Зверев и Кристијан Гарин, а потоа ќе следи дуелот помеѓу Ига Швонтек и Бјанка Андреску.

Последна четвртфинална двојка кај дамите е Онс Џабер – Марија Сакари.

Мастерсот во Рим можете да го следите во Спортскиот клуб со SBB или доколку сè уште не сте корисник на услугите на SBB – преку апликацијата EON со EON пакетите надвор од мрежата на SBB кои се достапни преку кој било Интернет во Србија. Спортскиот пакет ЕОН е достапен за 799 динари, без договорна обврска во следните 30 дена.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО