3.3 C
Ohrid
Saturday, February 4, 2023

Петмина македонски државјани се повредени во сообраќајна несреќa во Грција

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Петмина македонски државјани се повредени во сообраќајна несреќа која околу половина час по полноќ се случила на патниот правец Игнација Одос, кај клучката Амфиполи Сер. Повредените се надрвор од животна опасност.

Според информациите на грчките медиуми, несреќата се случила рано утринава откако возилото излетало од патот. Околностите засега се непоанзати.

Сите патници се со полесни повреди. Причините за несреќата ги истражува Секторот за сообраќај Аспровалта.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ОДРЖАНА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „НАЈДОБРИТЕ ОД СПОРТОТ ВО ОПШТИНА ОХРИД ЗА 2022 ГОДИНА“

На свечена церемнонија денес беа доделени наградите за „Најдобрите од спортот во општина Охрид за 2022 година“. – По втор пат за една година под...

Пејачката Бритни Спирс ја обвини актерката Алиса Милано за „злоставување“

Пејачката Бритни Спирс (41) ја обвини актерката Алиса Милано (50) за „злоставување“ откако актерката објавила твит кој ја навредил. Ѕвездата на серијата „Charmed“ изразила загриженост...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...
spot_img
spot_img
spot_img