17.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Петар Грашо: Жив и здрав… И подготвен за феноменална недела пред нас“

НАЈЧИТАНО

Хрватскиот пејач Петар Грашо се огласи откако неодамна заврши во болница, на инфузија. Тој на Инстаграм објави видео од кошаркарската сала.

„4.8. Стари Град Сараево, 5.8., плоштад Котор, 12. 8. Арена Пула, се гледаме! Како што гледате, нема инфузија, нема болница, подобра сум од кога било!“, рекол Грашо, приот најавувајќи ги претстојните концерти.

„Жив и здрав… И подготвен за феноменална недела пред нас“, додал тој во описот на видеото.

Имено, на Грашо му паднал имунитетот поради напорниот распоред и бурното темпо.

Потсетуваме, Грашо неодамна стана татко на девојчето Алба, кое го доби со Хана Хуљиќ. Пејачката требаше да се породи на 23 јули, но бебето пристигна порано. Девојчето пристигна со царски рез. Грашо и Хана се венчаа во февруари, приредувајќи романтична венчавка.

ФОТО: Инстаграм

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО