-1.1 C
Ohrid
Sunday, February 5, 2023

Пендаровски: Експремиерот живее во Струмица и дека ќе формира некаква фондација

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

По повлекувањето од премиерската функција, некогашниот прв човек на владата и на СДСМ, Зоран Заев, целосно се повлече од македонската јавност.

Па така, запрашан за нивниот меѓусебен однос, претседателот Стево Пендаровски во гостувањето во „Утрински брифинг“ само кратко рече:

– Му имам испратено една-две пораки на Заев. Знам дека тој се пресели во Струмица и дека таму живее. Многу ретко доаѓа во Скопје. Ми соопшти дека ќе формира некаква фондација со која ќе сака да остварува активности – рече Пендаровски.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Кина се закани дека нема да отсуствуваат последици откако армијата на САД вчера го собори кинескиот шпионски балон кај брегот на Каролина

Кина се закани дека нема да отсуствуваат последици откако армијата на САД вчера го собори кинескиот шпионски балон кај брегот на Каролина, со образложение...

Со вештачка интелигенција ќе ја намалуваме корупцијата

Транспарентноста што пак ќе доведува и до намалување на корупцијата е еден од високо поставените приоритети на оваа Влада. Со таа цел пред нешто...

Левица бара да се испрати протестна нота за „Вапцаров“

Вчера Македонците во Бугарија повторно беа жртва на насилство, каде беше искршен новотворениот клуб од Благоевград – „Никола Вапцаров”! Бараме веднаш претседателот Стево Пендаровски...
spot_img
spot_img
spot_img