Педиакид – сируп против симптоми на грип и настинка направен од природни состојки

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Педијакид – сируп против симптоми на грип и настинка направен од природни состојки
Педијакид сирупот нос-грло, против симптоми на настинка и грип е плод на лекарите, медицинските истражувачи и родителите кои сакаат да ја спречат настинката или да ги намалат симптомите на настинка кај децата. Резултатот од нивното истражување е иновативниот сируп Педиакид направен од целосно природни состојки.

Се заснова на 11 природни состојки кои меѓу другото вклучуваат и мајчина душица, растение од исто семејство како и мајчина душица. Педијакид сирупите се прилагодени за бебиња постари од 6 месеци, деца, како и за тинејџери. Возрасните, исто така, можат да го користат Педијакид за ублажување на симптомите на настинка. Сирупот Педиакид против симптоми на настинка и грип помага:

– смирува кашлица,

– го стимулира имунитетот,

– го смирува и расчистува респираторниот тракт,

– ја намалува иритацијата на слузницата за време на настинка,

– смирување на болки во грлото,

– ублажување на отежнато дишење и

– намалување на течење на носот

Додека многу други сирупи ветуваат слични резултати, она што дефинитивно го одвојува Pediakid од другите ладни сирупи е составот кој не содржи глутен, лактоза или конзерванси.

Во борбата против затнат нос, болки во грлото, воспаление на мукозната мембрана, отежнато дишење и замор, 11 природни состојки во сирупот Педиакид ветуваат ублажување или целосно отстранување на симптомите.
Сепак, целта на Педиакид е поблагородна. Целта е малите никогаш да не престанат да играат, а за таа цел нашиот сируп како додаток во исхраната содржи мајчина душица, јаглика, слезово, бозел, липа, ацерола, екстракт од ѓумбир, прополис, витамин Ц, цинк и бакар.

Не е тајна дека нашето здравје најмногу зависи од исхраната, а ние кои ви помагаме со Педијакид дефинитивно ви предлагаме да јадете овошје и зеленчук пет пати на ден за добро здравје.

Некои од состојките, како екстрактот од мајчина душица, ги смируваат болките во грлото, додека екстрактите од бел слез и ѓумбир ги олеснуваат респираторните функции. Конечно, одамна е докажано дека витаминот Ц и бакарот учествуваат во правилното функционирање на имунолошкиот систем, а со тоа обезбедуваат ефикасна природна одбрана која е неопходна особено во текот на зимата.

Педиакид препорачува децата од 1 до 5 години да користат по една кафена лажичка (5 ml) сируп еднаш или двапати дневно, додека оние над 5 години треба да користат 2 лажички еднаш или двапати дневно, по можност наутро.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Во земјотресот беа оштетени и Цитаделата во Алепо и други знаменитости во Сирија

Тврдината во Алепо и неколку други археолошки локалитети во Сирија се оштетени од земјотресот што ја погоди Турција како и таа земја, а во...

Суд во Москва денеска во отсуство осуди на 9 години затвор популарна руска авторка на книги и телевизиски емисии за за готвење, новинарка и...

Суд во Москва денеска во отсуство осуди на 9 години затвор популарна руска авторка на книги и телевизиски емисии за за готвење, новинарка и...

Основачот на Вагнер се јави од Сухој и го повика Зеленски на воздушен дуел

Основачот на руската платеничка група Вагнер, Евгениј Пригожин, во понеделникот објави видео од себе во пилотската кабина на воен авион, предизвикувајќи го украинскиот претседател...

Moda

Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
spot_img
spot_img
spot_img