25.9 C
Ohrid
Wednesday, July 6, 2022

Патнички авион влезе во зоната на конфликтот

НАЈЧИТАНО

Патнички авион навлезе во забранетата зона за летови над Украина, ризикувајќи да биде соборен од завојуваните страни.

Вистинска драма на украинското небо се случи денеска, кога авионот кој од Доха патува за Монтреал, навлезе во зоната на конфликтот обезбедувана од поголем број на ПВО системи на двете страни.

По одредено време, објавено беше дека патничкиот авион ја променил насоката и излегол од критичната зона. Засега нема изјава од руска или украинска страна, за тоа дали нивните пртставници успеале да го предупредат пилотот на патничкиот авион да го смени курсот.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО