25.9 C
Ohrid
Thursday, July 7, 2022

Парада на Олдтајмери ​​во Сараево

НАЈЧИТАНО

Повеќе од 20 олдтајмери ​​од Србија, Словенија, Хрватска и други земји маршираа низ улиците на Сараево, кон Подгорица како крајна дестинација.

Автомобилите од 50-тите и 60-тите години на минатиот век предизвикаа голем ентузијазам кај Сараевчани и се вратија во некои минати времиња. Сопствениците на четири тркала не можат да ја опишат својата љубов, како што велат, но признаваат дека ова е скапо хоби.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО