Памела Андерсон: „За прв пат сакам да ја преземам контролата врз наративот“

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

На 31-ви јануари светлото на денот ќе го види документарниот филм за животот и кариерата на ѕвездата Памела Андерсон, насловен Памела, љубовна приказна.

Во интервју за порталот People, режисерот на документарниот филм Рајан Вајт за Памела Андерсон изјави: „Конечно ја раскажува својата приказна со своите говори, но не знае кои архивски видеа и лични дневници ќе се користат во последниот филм. Таа ни даде одврзани раце да користиме каква било архивска снимка што најдобро ќе ја претстави нејзината животна приказна. Ова е знак за тоа колку автентично Памела го живеела својот живот. Го поседувате секој дел од вашиот живот – добриот, слабиот и грдото. Тоа е неверојатно ранлив, но сепак храбар начин на живеење“.

Памела, љубовна приказна е интимен портрет на една од најпознатите русокоси познати личности во светот, кој го следи нејзиниот животен и кариерен пат од девојка од мал град до меѓународен секс симбол, актерка, активистка и љубовна мајка, напишаа тие. .

На прашањето колку самата Памела придонела за документарецот, Вајт вели: „Памела е многу искусна и секогаш во движење – ја опишувам како самовила која секогаш лебди“. Кога станува збор за снимањето, таа била подготвена на се, бидејќи сака авантура. Таа ми рече: Прашај ме било што, ништо не е забрането. Но, што се однесува до монтажата, таа дури и не играше никаква улога. Таа не е заинтересирана да го види готовиот филм, бидејќи за неа сè зависи од искуството да создаде нешто, а за неа тоа останува во тој момент“.

Призна и дека актерката го изненадила и на крајот станала спротивно од неговите предрасуди. „Таа ми зготви вечера во нејзината куќа пред да почнеме да снимаме. Се сеќавам дека ја прашав: Како сакаш да се справиш со косата и шминката? Таа се насмевна и рече: Живеам на остров во Канада. Сам ќе си ја нарачам фризурата и шминката“. Според неговите говори, таа дури решила голем дел од снимањето да го направи без шминка. „Значи, таа сè уште ја има таа островска девојка од мал град во себе – исклучително опуштена.

Во врска со тоа, што најмногу му се допаѓа кај неа, тој одговори: „Едноставниот факт што Памела и се извини на Памела“. А тоа значи дека и покрај фактот, колку пати била изгорена, но истрауматизирана, таа ќе продолжи храбро да чекори низ животот со надеж за сексуална и романтична врска на слободен дух. Тоа е заразно“.

 

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Османи повикува да се вратиме на позитивниот дијалог

„Време е да ставиме црта на пинг-понг дискусијата со Бугарија“, одговори денеска Бујар Османи на новинарско прашање дали македонското МНР ќе испрати протестна нота...

Јован Тозиевски ,Градоначалник на Општина Ресен-Искрено жалење од мое лично име и од името на граѓаните на Општина Ресен за катастрофалниот земјотрес кој и...

Изразувам искрено жалење од мое лично име и од името на граѓаните на Општина Ресен за катастрофалниот земјотрес кој и се случи на нашата...

Северна Македонија испраќа итна помош во Турција по катастрофалниот земјотрес

Владата на Република Северна Македонија попладнево одржа вонредна седница, со цел обезбедување итна помош за Република Турција, по катастрофалниот земјотрес што ја погоди земјата...

Moda

Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
spot_img
spot_img
spot_img