16.2 C
Ohrid
Friday, August 12, 2022

Палавата Стефани од серијата Full House скокна во брак по четврти пат

НАЈЧИТАНО

Актерката Џоди Свитин имаше доста бурни години зад себе, но очигледно дамата која како дете стана ТВ ѕвезда конечно малку се смири. Нејзината прва улога беше Памела во Валери (1987), но кога ѝ беше доделена улогата на прекрасната Стефани Танер во Фул Хаус, таа стана инстант мала ѕвезда. По три брака и две деца, таа сега е во брак со социјалниот работник Мескал Василевски, пет години помлад од неа. „Сега конечно сум среќен“, вели 40-годишната девојка, која глуми и во серијата на Нетфликс Фулер Хаус.

Во саботата во Малибу, Џоди и Мескал одржаа интимна церемонија на која беа поканети само избрани гости. Тие беа опкружени со нивните најблиски роднини и колеги од Фул Хаус, вклучувајќи ги Џон Стамос и Кендис Камерон Буре. „Знам дека го имам вистинскиот партнер до крајот на животот“, вели 40-годишната Џоди, која се вери со Василевски во јануари. „Не можев да бидам поблагодарен и среќен.

Облечена во фустан на Lili Bridals, невестата беше прошетана по патеката од нејзиниот татко Сем, додека нејзините ќерки од првите два брака – Зои (14) и Беатрикс (11) стоеја додека таа и Василевски разменуваа венчални завети и прстени од Кеј. Накитувачи, пишува магазинот People, кој дошол и до ексклузивни фотографии. „Не сакав голема свадба со многу гости, сакав мала церемонија. Се работи за добра храна и добри пријатели – и треперливи светла!“ вели Свитин за свадбениот прием што го планира познатата планерка за свадби и настани Сара Лендон Евентс.

Џоди во минатото имала многу проблеми со зависноста од алкохол и дрога, неколку пати рецидивила и многупати се враќала на старите начини на зависност. Во 2002 година се омажила за полицаецот Шон Олгуин, но тајно сепак се дрогирала. Бракот заврши четири години подоцна. Во нејзината биографија „UnSweetined“ од 2009 година, актерката призна дека во 2004 година имала ноќ исполнета со дрога и алкохол со неговиот колега Џон Стамос, кој го играше нејзиниот вујко во серијата, и со колешката Ешли Олсен. Сите тројца требало да завршат во ист кревет. Во 2005 година отишла на првиот третман кој не бил успешен. Џон Стамос исто така неколку пати беше на третман, па успехот на серијата Фул Хаус ги збуни главите на доста актери кои повеќе не можеа да си го средат животот по завршувањето на снимањето.

Во 2007 година се предозирала со дрога, а животот и го спасил вториот сопруг Коди Херпина, со кој има и ќерка. Па, една година подоцна, Џоди се разведе по втор пат, а пет години подоцна, по трет пат прошета по патеката, со музичарот Морти Којл, со кој има ќерка. Бракот траеше само една година. Сега конечно се чини дека малата Џоди порасна и ќе може да живее среќно до крајот на животот.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО