20.9 C
Ohrid
Sunday, October 2, 2022

Оштетени десетина македонски возила во Грција

НАЈЧИТАНО

Македонски туристи преживеале вистински пекол во Грција, откако нивните автомобили биле оштетени, пренесува „Фактор“.

Според информациите, најголемиот дел од оштетените возила биле паркирани кај плажата во непосредна близина на хотелот „Зевс“, но имало оштетени возила и во центарот на Калитеа.

Сопствениците на оштетените возила се чувствуваат загрозено од овој немил настан, а истиот е пријавен и во полиција.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО