5.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Очекуван пораз на аеродромци на домашен терен

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Црвена Звезда го победи МЗТ Скопје во натпревар во АБА со резултат 80-57.

Играчите на МЗТ Скопје парираа во првото полувреме, но потоа Србите целосно надвладеаја на теренот и ги остварија очекувањата.

Клучната разлика Црвена ѕвезда ја оствари во третата четвртина која ја реши во своја корист со 27-8 и во завршните десет минути влезе во недостижна предност од плус 22 поени.

Најефикасен на паркетот во салата „Јане Сандански” беше новото засилување на Црвена ѕвезда, Аргентинецот Факундо Кампацо со 21 поени, додека најистакнати во редовите на МЗТ Скопје беа Дастин Вер со 16 и Војдан Стојановски со 13 поени.

МЗТ Скопје остана на последното место на табелата со ефект од две победи од 12 порази, додека Црвена ѕвезда изби на чело на табелата (12-1).

Аеродромци следниот викенд ќе гостуваат во Белград против Партизан.

Ова се изјавите на актерите по денешниот меч:

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

„Макпетрол“ најави намалување на природниот гас за 41 денар

Согласно договорот помеѓу „Макпетрол“ АД Скопје и „Гаспром експорт“, како и движењето на цената на  природниот гас на светските берзи, „Макпетрол“ информира дека цената...

Кањонот Матка да се прогласи за споменик на природата

Владата на денешната седница го усвои Предлогот на законот за прогласување на Кањон Матка за заштитено подрачје во категоријата III – споменик на природата....

Засилувањата на Челзи би можеле да носат два различни броеви на дрес оваа сезона?

Засилувањата на Челзи би можеле да носат два различни броеви на дрес оваа сезона? Рекордното засилување на Челзи од британскиот клуб, Енцо Фернандез, кој пристигна...
spot_img
spot_img
spot_img