20.9 C
Ohrid
Sunday, October 2, 2022

Официјално: Ричарлисон потпиша за Тотенхем

НАЈЧИТАНО

„Петлите“ успеаја да го примат Бразилецот и покрај тоа што имаа понуди од Арсенал и Челзи.

Евертон веднаш ќе добие 50 милиони фунти како обештетување, а доколку Ричарлисон се претстави добро во Тотенхем, неговиот поранешен клуб може да добие уште 20 милиони благодарение на различните бонуси во договорот.

Напаѓачот потпиша договор со лондонскиот клуб до летото 2027 година.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО