4.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Официјален Киев-Убивме 9.000 руски војници!

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Украина објави нови проценки за руските воени загуби.Украина тврди дека убила 9.000 руски војници од почетокот на инвазијата на 24 февруари.

Тие велат дека руските сили изгубиле 217 тенкови, 900 оклопни транспортери, 90 парчиња артилерија, 42 MLRS, 11 противвоздушни оружја, 30 авиони, 31 хеликоптер, 374 борбени возила, два брода, 60 тенкови и 60 тенкови во изминатите осум години. денови од инвазијата.3 дронови.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Украинските функционери добија забрана за одмор во странство

Украинската влада им забрани на своите високи функционери и пратеници, вклучително и на нивните сопруги, да одат на одмор во странство за време на...

Банките имаат долги списоци на одземен имот за продажба

Имоти на компании во стечај, производни погони, хотели, ресторани, машини опрема, станови, куќи, како и удели на поединци во компании, па се до кранови, маски и...

Ѝ испратил лажна банкарска сметка за уплата

СВР Штип поднесе кривична пријава против Ј.Т.С.(21) од Велика Британија, правно лице од Велика Британија и A.A.A.(44) од Велика Британија, поради постоење основи на...
spot_img
spot_img
spot_img