9.9 C
Ohrid
Tuesday, December 6, 2022

Откриена причината за смртта на српската јутјуберка Кристина Ѓуриќ Кика

НАЈЧИТАНО

Случајот со младата српска јутјуберка Кристина Ѓуриќ Кика чие самоубиство го потресе регионот доби разрешница, а според обвинителството во Белград никој не е виновен за околностите под кои настапила нејзината смрт.

„Одлуката е донесена имајќи го предвид обдукцискиот записник од кој произлегува дека причина за смртта е комбинирано труење со опојна дрога МДМА и лекот бромазепам, направени се разговори со личности блиски до неа, постоење на проштални пораки и фактот дека пред смртта во два наврати се обидела да се самоубие, како и други околности и извршени проверки“, потврдиле од Вишото јавно обвинителство за српски „Курир“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО