2.1 C
Ohrid
Monday, November 28, 2022

Отишла да гласа и доживеала епилептичен напад

НАЈЧИТАНО

Избирачкото место на Грбавица во Сараево, односно Месна заједница Грбавица 1, е привремено затворено. Една жена, родена 1941 година, за жал починала откако добила епилептичен напад на самиот влез на гласачкото место, објави Дневни аваз.

Службите за итна помош и полицијата се на терен. Лекарите дале се од себе за да се обидат да ја спасат жената, но по еден час реанимација, за жал, таа не можела да се спаси.

Наскоро треба да се отвори гласачкото место. Ова избирачко место ќе биде затворено најмалку еден час, па работата ќе се продолж и по официјалното затворање на избирачките места во 19 часот, пренесува Аваз.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО