2.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Отец Оливер Петровски е Маж на годината за 2022 година, во изборот направен со гласање на официјалната страница на Фејсбук

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Отец Оливер Петровски е Маж на годината за 2022 година, во изборот направен со гласање на официјалната страница на Фејсбук. Тој е познат хуманитарец и раководи со организацијата „Свети Спас“ која изминатите години преку својата организација успеа да направи среќни голем број на луѓе на кои им е навистина потребна помош, а не можат да си ја дозволат.
Изборот на Маж на годината се одржува по петти пат кај нас, а годинава наградите ќе бидат врачени на 30 ноември во хотелот Doubletree by Hilton. Ќе бидат врачени и награди за 13 добитници во 13 разни категории.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Пациентите со цистична фиброза ќе протестираат пред Владата

Асоцијацијата за цистична фиброза на 4 февруари (сабота) пред Влада со почеток во 12:00 часот ќе одржи протест. – Борбата продолжува со надеж дека ќе...

Шојгу најави реформа со нови 350.000 војници

Реформа со која Русија треба до 2026 година да регрутира нови 350.000 војници најави Кремљ, а рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу ја оправда...

Руски „Искандер“ ги уништи сите, но светилиштето остана недопрено!

На социјалните мрежи се појави видео на кое наводно се гледа уништување на украински борбени возила и опрема во близина на Изјум. Наводно, Украинците паркирале...
spot_img
spot_img
spot_img