15.9 C
Ohrid
Saturday, August 20, 2022

Отворањето на преговорите со Македонија и со Албанија одбележано со коктел

НАЈЧИТАНО

По одржувањето на меѓувладината конференција попладнево во Брисел беше организиран коктел по повод стартот на преговори на Северна Македонија и Албанија.

фото: МИА

Во присуство на премиерот Димитар Ковачевски, албанскиот премиер Еди Рама и еврокомесарот Оливер Вархеји беа исечени три торти со знамињата на ЕУ, Македонија и Албанија.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО