8.4 C
Ohrid
Tuesday, December 6, 2022

Осуденик криел 22 пакувања со марихуана

НАЈЧИТАНО

Синоќа во 22.15 часот во СВР Штип е пријавено дека во Казнено-поправниот дом Затвор Штип, во просторија од полуотвореното одделение, кај осуденикот К.Е.(33) се пронајдени 22 пакувања марихуана, едно ќесе со остатоци од прашкаста материја и таблета, информираше Министерството за внатрешни работи (МВР).

„Увид на местото извршила екипа од СВР Штип, а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок“, се вели во полицискиот билтен.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО