4.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

ОСВЕТУВАЊЕ НА ВОДИТЕ И ПОЛАГАЊЕ НА ЧЕСНИОТ КРСТ ВО ВОДИТЕ НА ПРЕСПАНСКОТО ЕЗЕРО ВО ОТЕШЕВО КАЈ ХОТЕЛОТ ЛЕЈК-ВЈУ

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

ОСВЕТУВАЊЕ НА ВОДИТЕ И ПОЛАГАЊЕ НА ЧЕСНИОТ КРСТ ВО ВОДИТЕ НА ПРЕСПАНСКОТО ЕЗЕРО ВО ОТЕШЕВО КАЈ ХОТЕЛОТ ЛЕЈК-ВЈУ
На ден 19.01.2023 Богојавление ке се изврши Голем Водосвет во 12 часот.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Папата на миса во Конго: Положете го оружјето, прегрнете ја милоста

Папата ја започна проповедта изразувајќи ја својата радост што конечно може да дојде во таа земја и да биде меѓу народот на Конго, објави...

Овие намирници најчесто предизвикуваат надуеност

Надуеноста е нормална и е комбинација од две работи: воздухот што го голтате додека јадете и храната што ја јадете. Како што објаснува гастроентерологот...

Компанијата Тесла загуби 140 милиони долари во биткоини

Компанијата „Тесла“ загуби 140 милиони долари од инвестиции во биткоини во 2022 година, јавува Би-Би-Си. Компанијата му потврди на американскиот регулатор дека изгубила вкупно 204...
spot_img
spot_img
spot_img