Осамна стара фотографија на Северина на која има 16 години

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Според многумина, хрватската пејачка Северина Вучковиќ е една од најубавите и најуспешните пејачки во регионот, а освен со својата музика, вниманието го привлекува и со интересниот стил на облекување, па неколкупати е прогласувана и за најдобро облечена славна личност во Хрватска.

Дека Севе отсекогаш била храбра кога станува збор за стилот и облеката докажува и фотографијата направена во 1988 година, кога пејачката за првпат се претставила пред сплитската публика на еден фестивал.

Северина облекла фустан со спуштени раменици, впечатливи обетки и голема шешир со цветни детали.

Таа тогаш имала 16 години, а многумина не ја препознале пејачката на старата фотографија, па претпоставиле дека тоа е српската актерка Маја Сабљиќ.

ФОТО: Инстаграм

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Гори меѓу Миладиновци и ОКТА

Центарот за управување со кризи информира дека вечерва во 19:05 часот на бројот 112 бил пријавен пожар помеѓу селото Миладиновци и рафинирија ОКТА во...

Ковачевски: Очекувам Бугарија да ги пронајде вандалите

Премиерот Димитар Ковачевски најостро го осудува вандалскиот чин, на каменување на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград. Тој преку својот Фејсбук профил, порача...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди демолирањето на македонскиот клуб

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград.„Вандализмот не е добрососедство и не може да биде. Негирањето на Македонија, но и на...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img