16 C
Ohrid
Tuesday, May 24, 2022

Организаторите го цензурираа настапот на албанската пејачка Ронела Хајати

НАЈЧИТАНО

Организаторите на Евровизија го цензурирале настапот на албанската претставничка на Евровизија, Ронела Хајати, поради што пејачката во последен момент била принудена да го смени истиот.

Имено, Ронела на завчерашната церемонија се појави облечена во костим со чуден дизајн, а на главата носеше коцкаст детаљ со кој буквално го прекри лицето.

 

Инаку, Ронела со причина дошла така облечена, а тоа бил – револтот.

Пејачката е бесна поради тоа што организаторите во Торино го цензурирале нејзиниот настап, поради, како што навеле, премногу голотија.
Таа по тој повод била принудена целосно да ја промени концепцијата на својот настап како и креацијата, која не е толку експлицитна според нивните правила.

 

Настапот на Ронела кој е цензуриран поради нејзиниот костим, погледнете го во продолжение на текстот:

 

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО